Strašne sa mi hnusia nočné motýle. Komáre ma rozčuľujú. Daň za to, že mám okno do peknej záhrady, aj keď som v meste, v ktorom som doteraz nemala problém s hmyzom.
Túto noc sa mi snívalo, že som bola s kamarátkou na nejakom malom festivale, ktorý nás prekvapil, že si môže finančne dovoliť zaplatiť koncert Beyoncé. Čo ma ale prekvapilo ešte viac, kamarátka si zrazu strhla dlhé tepláky a pod nimi mala už nachystané oblečko tanečnice, keďže sa dohodla vopred s Beyoncé, že jej zatancuje. Aj zatancovala. (Ten festival mal rozmer konania asi jednej telocvične na ZŠ s gumenou podlahou, na ktorej sa tanečníci takmer prizabili)
Následne som sa ocitla v nejakej dedine, v ktorej starostom bol poslanec ĽSNS, volal sa Cuper, ale nevyzeral ako Cuper. Došla som do kultúrneho domu (bol to ten z našej dediny) a tam všetci občania s radosťou maľovali steny, všetci mali neskutočnú radosť na tvárach a ospevovali starostu, ktorý tiež v montérkach pomáhal. Došla som za ním a dostali sme sa k téme, že síce neschvaľujem jeho pôsobenie v strane, ale páči sa mi, že je užitočný. On mnou príliš nadšený nebol.
Do toho došli nejakí mladí chlapci, ktorí niesli môj klavír a strašne ho šupli na parkety kultúrneho domu. Asi meter sa ešte pošmykol, až tak zastal. Mne stistlo srdce a strašne som na nich vyletela. Nepomáhalo, len nado mnou mávli rukou.
Jeden z nich bol cigančik, u ktorého som vyzistila, na ktorú strunku môžem zahrať - cigáni sú muzikanti a nedajú dopustiť na svoju rodinu. Rozplakala som ho a odporosoval ma, nech sa nehnevám, ako sa chovali ku klavíru.
Následne som šla na wc, kde ma ozvracalo nejaké dievča, ale nejako neviditeľne a nepáchnuco. Len som o tom vedela, že to spravila. Vôbec som ju nepoznala, ale veľmi sa čudovala, že ja, taká škaredá s veľkým nosom, som zasnúbená.
:-)))))) moja hlava nie je normálna ani počas noci.
nedeľa 5. júna 2016
streda 18. mája 2016
Zoserem sa?
Skúšam prvý krát piť Activiu s BIFIDUS AKTIREGURALIS, ktoré neexistujú. Ale reklama. Premýšľam, či ma z toho nepreženie. V tom ako toto tu píšem, mi cez okno skočil do izby náš kocúr (Ing.Remus) a zavrešťala som si, REMUS, SKORO SOM SA POSRALA! No, ani Activiu nepotrebujem. Situačné vyprázdňovanie sa.
Bývam v novom byte, s 5 tisic metrovými stropmi. Je to pekné, cítim sa nestiesnene, ale dnes ako som sa snažila povysávať pavučiny, sa mi prestali až tak páčiť. (Stále sú strašne super :3 )
Býva nás tu takisto 5 tisíc (8), ale nejako zázračne to zvládam. Je to tu také študentské, uvoľnené, až neuveriteľne fajn ľudia sa tu zišli. Ale čoskoro pár z nich odchádza, budú tu noví, tak uvidíme.
Som tu nútená naučiť sa, že keď potrebuješ, neodkladaj, ale hneď bež. Neskôr bude obsadené a ty sa budeš neznášať a brucho ťa bude neznášať ešte viac.
Bývam v prekrásnej oblasti. Je tu tíško, architektúra na utretie slzičky (náš dom je vraj odfotený medzi najkrajšimi budovami Brna v nejakej starej knižke), 2 veľmi super sekáče tu mám, milé kvetinárstvo, kde majú frézie (moje naj kvietky, značím si lebo stále zabúdam ako sa volajú), milá kaviarnička, strašne hipsterská ale majú tam aj kadeaké jedlá, asi obchod s jedlom to je skôr, ako kaviareň, ale dá sa tam sedieť a je to tam pekné. Ešte mám len v pláne tam vojsť. Keď si viacej privyrobím.
Mám odovzdanú bakalárku, či to bude aspoň E, to je vo hviezdach. Ale je mi podstatne uvolnenejšie, ako keď som ju písala. Strašné to bolo, lebo som si to samozrejme nechala na poslednú chvíľu.
Neviem, či sa zoserem, ale možno skôr od radosti. Že bývam v peknom meste, na jednej z jeho najkrajších ulíc. A je mi tu naozaj veľmi dobre. Tu chcem prežiť svoj život, v jednom z týchto bytov.
Bývam v novom byte, s 5 tisic metrovými stropmi. Je to pekné, cítim sa nestiesnene, ale dnes ako som sa snažila povysávať pavučiny, sa mi prestali až tak páčiť. (Stále sú strašne super :3 )
Býva nás tu takisto 5 tisíc (8), ale nejako zázračne to zvládam. Je to tu také študentské, uvoľnené, až neuveriteľne fajn ľudia sa tu zišli. Ale čoskoro pár z nich odchádza, budú tu noví, tak uvidíme.
Som tu nútená naučiť sa, že keď potrebuješ, neodkladaj, ale hneď bež. Neskôr bude obsadené a ty sa budeš neznášať a brucho ťa bude neznášať ešte viac.
Bývam v prekrásnej oblasti. Je tu tíško, architektúra na utretie slzičky (náš dom je vraj odfotený medzi najkrajšimi budovami Brna v nejakej starej knižke), 2 veľmi super sekáče tu mám, milé kvetinárstvo, kde majú frézie (moje naj kvietky, značím si lebo stále zabúdam ako sa volajú), milá kaviarnička, strašne hipsterská ale majú tam aj kadeaké jedlá, asi obchod s jedlom to je skôr, ako kaviareň, ale dá sa tam sedieť a je to tam pekné. Ešte mám len v pláne tam vojsť. Keď si viacej privyrobím.
Mám odovzdanú bakalárku, či to bude aspoň E, to je vo hviezdach. Ale je mi podstatne uvolnenejšie, ako keď som ju písala. Strašné to bolo, lebo som si to samozrejme nechala na poslednú chvíľu.
Neviem, či sa zoserem, ale možno skôr od radosti. Že bývam v peknom meste, na jednej z jeho najkrajších ulíc. A je mi tu naozaj veľmi dobre. Tu chcem prežiť svoj život, v jednom z týchto bytov.
nedeľa 8. mája 2016
A ja sprostááá
Prečo som si len vybrala filozofickú a estetickú tému. No prečo. Lebo nemôžem využiť jednoduchosť odboru, ktorý študujem a odfláknuť všetko.
"If
ontology-aesthetics is being challenged, what is still is missing is
to take charge of the bioart in this sense, to think of the
dislocations of the real occurring from there, the configurations of
spaces-times, the modes of being."
Znížené sebavedomie mojich "zručností" v angličtine, na A1.
nedeľa 17. apríla 2016
Slabá chvíľa z 10.4.
Ako pes priviazany na pol metrovú reťaz.
Raz týždenne dostáva vychádzku po CELOM dvore, na 2 minúty.
Teší sa, vrtí chvostíkom a verí, že tentoraz už ostane navždy navoľno.
Ale nie, to len pán zatiaľ ľstivo skracuje jeho reťaz o jedno oko,tak ako zakaždým.
Psík občas premýšľa, či by si neodhryzol nohu, za ktorú je priviazaný a utiekol by. Preč,ďaleko.
Potom si to však rozmyslí, lebo pán mu nadeľuje veľmi chutné granulky, aj z dobrého obeda sa mu zavše zvýši.
Čo keď vo svete také nenájde? Aj hladká ho tak príjemne...
Lenže zo spánku ho vytrhá myšlienka.
Čo ak ostane priviazaný už len na jedno oko reťaze?
Koniec dvojminútovým vychádzkam, koniec vyhliadok na voľný pohyb po peknom dvore.
utorok 12. apríla 2016
Duch mesta.
Fuu fu fu fuuu fu fu fuuuu. Jana Kirschner.
Zbožňujem Brno. Dnes večer tak pekne voňalo, ako keby som pri mori.
Voňalo aj ľuďmi, nejako sa každý stáva usmiatejším, slobodnejším.
Na chodníku, na terase, na kávičke, na gitare, s foťákom, v sukni, šialeným tempom na bicykli, so zmrzlinou, na skejborde, nohami vo fontáne.
Bezdomovci už nemrznú, s psíčekmi sa prechádzajú. Čoraz viac pozorujem, ako má bezdomovec psíka. Veľmi ma to hreje pri srdci, že majú spoločníka, ich ešte určite viac.
Vychutnávam si tieto jarné momenty, leto mi už tak voňať nebude. Dobre mi je.
Zbožňujem Brno. Dnes večer tak pekne voňalo, ako keby som pri mori.
Voňalo aj ľuďmi, nejako sa každý stáva usmiatejším, slobodnejším.
Na chodníku, na terase, na kávičke, na gitare, s foťákom, v sukni, šialeným tempom na bicykli, so zmrzlinou, na skejborde, nohami vo fontáne.
Bezdomovci už nemrznú, s psíčekmi sa prechádzajú. Čoraz viac pozorujem, ako má bezdomovec psíka. Veľmi ma to hreje pri srdci, že majú spoločníka, ich ešte určite viac.
Vychutnávam si tieto jarné momenty, leto mi už tak voňať nebude. Dobre mi je.
pondelok 4. apríla 2016
Dobré ránko
Raňajkujem, síce o desiatej, ale predsa! Dalo by sa to zaradiť medzi moje životné mýlniky, keďže mám problém jesť hlavné jedlo dňa. (Teraz mi napadlo, že v jedálnych lístkoch sa píše pri iných jedlách hlavné, to je jedno.)
Ale pospala som si dobrých 8 hodín.Vonku je pekne, také moje leto. Užívam si to, kým príde leto ostatných, moja pohroma. Dnes budem písať bakalárku, dúfam, že húževnatejšie ako včera.
Nudný výplach hlavy. čau.
Ale pospala som si dobrých 8 hodín.Vonku je pekne, také moje leto. Užívam si to, kým príde leto ostatných, moja pohroma. Dnes budem písať bakalárku, dúfam, že húževnatejšie ako včera.
Nudný výplach hlavy. čau.
Prihlásiť na odber:
Príspevky (Atom)