sobota 31. januára 2015

Potešenia sama seba si

Mám zvyk si nechávať v kabelke nejaké malé cukríky (naschvál ich nevložím pri pokladni do nákupnej tašky), aby som na nich zabudla.

Tá radosť, keď ich tam objavím na druhý deň, alebo niekedy aj neskôr, hovorí ...
"Janka, si najlepšia!"

utorok 27. januára 2015

Rap

Mám ho veľmi rada. Taký ten, čo sa cítim ako gansgter pri ňom. Ešte viac ten, čo má zhnusený ksicht zo všetkého. Chcem sa kývať v tme na koncerte WWW. 

Ó a ešte mám chuť mať ružové vlasy a krúžok v nose. Neviem, čo to mám za rebelské obdobie. Asi by som si mala len zakričať radšej, nech ma tie pubertálne nadšenia nedovedú k vyholenej hlave. To by som bola naozaj, ale naozaj veľmi škaredá. 

https://www.youtube.com/watch?v=FhF1dOCtm60


utorok 20. januára 2015

23

Vôbec sa mi nechce sem prispieť, len si zaznačím, že som už staršia.
Odbilo osemnásteho na dvadsať tri.

555 eur na ďalší semester ušetrených. Keby som informatička, pokračovala by som od dnes vo firme, v ktorej som dnes po pol roku skončila anotácie nahrávok. Ale nie som. Ale hrial ma dobrý pocit, že som sa šéfovi asi zdala šikovná, keď sa nádejal, že by bol môj študijný odbor vhodný pre ďalšiu spoluprácu s nimi. Opäť - nebol. Ničto.

Popravde ma to serie, že som nebola milovníčkou matematiky a teraz by som mala vystarané. Nedokázala som nikdy prijať to,  že mi vyučujúca neposkytla čas na to, aby som príklad vyriešila po svojom. Áno, bolo to zdĺhavejšie, inakšie, než nám ona ukázala, ale k výsledku som sa vedela dopracovať. Vždy doplatím na škrabkanie si ľavého ucha pravou rukou :)) Nielen v matematike.

No aha, nechcelo sa mi písať...




piatok 16. januára 2015

...?

Padám. Povrch dopadu príliš príjemný, neublíži. Telo je schopné ďalšieho pádu. Len či aj duch?

štvrtok 15. januára 2015

** ****

Neviem, čo tie matky naučili dievčatá v mojom veku, ale mať takto v hlave nasraté a nebyť schopné základnej hygieny... Hlavne, že na poličke 50 tisíc kozmetiky od výmyslu sveta a v kuchyni a kúpelni by im nevadilo ani hovno na podlahe. Šak čo? :)

POTREBUJEM BOXOVACÍ VAK!!!!

utorok 13. januára 2015

Hrebeň, purpur, str. 11

Našla som v kozmetickej taške hrebeň s obrovskými Zúbmi. Tak som si povedala, že sa skúsim česať aspoň pred spaním.

Môj pred pol rokom rezaný palec ešte nie je zahojený. Prezradila mi to hrana sprchového kútu, keď sa pri strete s ňou sfarbil do purpurova. (Nie od hanby)

Vec čo sa mi páčila z knižky (človek so znetvorenou tvárou uvažujúci o tme, v ktorej by sa s ním dievčatko mohlo kamarátiť, pretože za svetla sa ho bojí):

"To zpropadené světlo je sice samo o sobě průhledné, ale všechny předměty, na které dopadne, činí zřejmě neprůhlednými. Světlo však existuje a tma není ničím jiným než dočasným odkladem rozsudku."
( Abe Kóbó, Tvář toho druhého)