nedeľa 27. decembra 2015

Vianočné dni

Tieto Vianoce mám zázračne pomerne kľudné. Prispieva k tomu asi môj dospelejší postoj, že si nechávam v sebe svoje nervy nad vecami, z ktorých ma ide roztrhnúť. Tak je o jedno hundranie a o jeden krik menej. Neopetovanému kriku sa potom nechce pokračovať a je pokoj :)

Dostala som celkom pekné darčeky. Vo veľmi peknej darčekovej taške! Pozerám sa akurát na ňu a ani neviem, prečo sa mi až tak páči, lebo je dosť čačaná.

(Pijem akurát espresso vyrobené v mamkinom kávovari Dolce gusto, s prevareným mliekom v takom tom hliníkovom hrnci čo vreští keď vrie a prisypala som si škoricu. Zbožňujem jej vôňu :3 aj chuť aj všetko. Super je. Káva pomenej, ale to nevadí. Jurčik mi spraví lepšiu, keď budeme spolu, dostal na Vianoce pražičku na kávu :) )

Máme gigantický vianočný stromček. Ľúbim ho. Aj babke (tej, po ktorej sa podobám na Brežneva) sme boli vyzdobiť stromček. Babka je malinká, s čiernymi smiacimi sa očami. Veľmi rada maškrtí a má najlepší humor sveta - ticho zahundre srandu bez smiechu a ja sa až splačem od rehotu. Dali sme jej na stromček veľa saloniek, tak sa tešila, že bude mať na čo chodiť. (Na druhý deň jej ocko povedal, že by mala schudnúť a strašne sa urazila, že veď nie je najtučnejšia na svete :D Strašne mi je ľúto, že som pri tom nebola, lebo to muselo byť na ZOŠIKAŇE :D)

Babka mi rozprávala, aký som bola bitang. Aj z toho som sa smiala strašne. Z tých príhod som asi fakt bola - dobrodružne som jej utekala a vždy keď ma už išla na ulici chytiŤ, s rehotom som vyštartovala ďalej. Raz pri úteku som vbehla do nejakého obchodu a skryla sa za plachtu nejakú. Nevedela ma nájsť. Mala som asi 4 roky.

25.12. mi bolo celý deň do smiechu, rehotala som sa z hoc čoho. Ale strašne, ani som nevedela prestať miestami. Nenormálniem niekedy. Ale, smiať sa dobre je.

Bez hanby najmenšej - zbožňujem darčeky. A keď ma chce niekto obdarovať, tak mu nebránim. Šak asi to aj jeho teší, že mi niečo daruje. Asi som neskromná a hrozná. Jój. (Ešte nejaké dostanem, jemine, ako sa teším :D) O:-)


utorok 8. decembra 2015

Back to black s radosťou spievané

Zle mi z sveta.
Zle mi z konca Amy Winehouse.
Zle mi. Ah.

Musela si mať v sebe tak strašne veľa smútku, že sa až trasiem a je mi nepríjemne. Škriabe ma koža.
Nikdy v živote nedokážem pochopiť, ako Ťa mohli nechať stáť tam, utýranú, nepochopenú, plnú lásky, prostej inteligencie, prirodzene talentovanú. Nechali to všetko zničiť s tak odpornou gráciou.
PREČO.

Bye little jewish girl. I´m so sorry. You can´t imagine how much.

https://www.youtube.com/watch?v=_gmZTAt1lls

pondelok 26. októbra 2015

Muž! Ženu.

Silná schránka, no pominuteľná.
Silné vnútro, no krehké.

                    ...

Pokiaľ na zemi si, vezmi a obijmi vnútro.
Zahaľ ho, potrebuje ťa.
Nežne, bo pamätá a puká ľahko.
Ale!
Ak naplno vypučané je...
Nauč sa od neho to, čo ťa spraví večným.
Áno, Ty. Ty, muž.

sobota 17. októbra 2015

Občas aj dobre.

Nasadnem na bicyklík, malý oranžový. Dočiahnem nohami na zem, to je pre mňa nesmierne dôležité, keďže mávam strachy, že padnem.

Je otrasne horúco, no keď vyrazíme, vetrík mi začne viať sukňou šiat. Občas sa zahanbím, vyletia až neslušne vysoko. V meste sa to nehodí, kde aký ujo a teta by sa mohli nepekne pozrieť.
Vychádzame však z oblasti pešej zóny, bližšie k moru, ono vonia a ja nechávam viať sukničku už ako chce ...

Jazdím rýchlo, od radosti si občas vykríknem, som na výlete, na slobode, na vôni, na kráse.
Je mi pokojne, mám chuť zotrvať v tomto rozpoložení navždy.
Šaty mi vejú a ja ľúbim. Len tak, celým telom a dušou, milujem bezhranične a bezcieľne.

(Pocity z leta, Trieste 2015)

štvrtok 8. októbra 2015

Nehnevám sa navždy.

Sadíš mi kvietky, sadíš mi kytičky... radujem sa z nich, rada Ťa mám, nepustím Ťa.

Neboj sa, nepadneš, držím Ťa. Pozri na ne, aké sú krásne.
Zviazal si ich pre mňa. Ako jedne z mnohých.
Z tých, ktoré ťahajú ma z ničôt.
Kvietky, slová, objatia...

Ďakujem.

pondelok 5. októbra 2015

Životné priznania

Mám rada, keď si niekto vo filme umýva zuby a vyplachuje si potom ústa. Pripadá mi ten daný záber taký autentický, realistický, nie filmový. 
Takže - rada sa pozerám na ľudí umývajúcich si zuby. 

A tadadááá - mám rada filmy Twilight. Kristen Stewart si tam pekne umýva zuby pred naplnením svadobnej noci v jednej časti. Ale nielen preto sa mi páčia tie filmy. Asi by sa na mňa pozreli divne ľudia, že sa mi to páči. Ale neskutočne ma priťahuje tá pochmúrnosť u takmer všetkých záberov. Rovnako ako ma priťahuje špinavý hnusný kriminálny Londýn z minulých storočí.  (odbočka)
Dej ma nijako nenadchol, to asi nečudo. Ale som tajne zaľúbená do Kristen Stewart O:-)
- jeden by si aj pomyslel, že teda mám vkus! :-)))) (samozrejme, že mám. veľmi dobrý ho mám.)

Som inak zase chorá, nádchujem. Práve som vopchala ruku do kvapky medu (!!! nerv) na stole, čo mi tam padla. Med má bieliace účinky ako tak pozerám - ostal tam svetlý fľak. Stolová hygienička som.


nedeľa 27. septembra 2015

Tŕp, tráp

Poteš sa! Veď ťa prijali tam, kam si chcela.
Čo robíš? Dosiera sa to. Nič z toho, že ťa prijali aj na tú, aj na tú školu.

Poteš sa! Dostala si najkrajší vianočný darček. Cupitá, je krásny. Má ťa rád.
KDE SI?! Navždy si odišiel. Vzali mi ťa. Prázdno. Viem, že si mŕtvy.

Poteš sa! Lásku máš.
Naozaj mám? Uhýnam.