piatok 26. januára 2018

Doraz som tam.

Kde? Čo je doraz - na doraz tam budem? Alebo doraz tam budem? Doraz tam budem, na doraz...

Východniarsky intelektuálny výplach.


Dlhšie som si chcela niečo napísať. Tak si píšem konečne, počúvam veľmi zaujímavú novú hudbu - 
Nadine Shah.

Počúvam veľmi málo hudby, či už starej alebo akej. Novej tak raz za rok.
Čítam málo, teraz som si ale dala na rok 2018 cieľ 30 kníh! (Už mám za sebou 1 a 4/5 kníh, fíha)
Všetkého voľnočasového, takého pre mňa, robím málo. Stačilo!

Mám chuť si vyraziť na dvojdňovú dovolenku, sama, niekam s peknou izbou, pekným prostredím,
Chcem mať pocit, že som si sama zarobila na ten výlet, že som dospelá a že viem byť aj sama.
Veľmi po tom túžim, čoskoro to vykonám. Črtá sa mi to na nejaký apríl alebo tak.
Nechcem ani volať a písať si s nikým, dohodnem si nejaké znamenie, že keby sa niečo vážne deje, tak prezvoniť tri krát po sebe. Inak nič!

Mám toho teraz nad hlavu. Miestami mám chuť sa rozviesť, niekedy nemať nikdy deti, niekedy odísť od každého a poslať všetkých do riti, nechce sa mi už riešiť nič.
Pojebte sa všetci a robte si čo chcete, nebaví ma už riešiť vaše veci. Ja sama sa snažím byť voči ostatným nezaťažovačná a vy všetci ma len serete. Čo keby ste neboli? Čo keby som sa už zobudila z tohto zla?


Také jednoduché to drahá neni. Keď chceš mať veľa pekného v živote, čakaj kúsok väčší balík zlého k tomu.  Nedá sa inak, všade kam sa pozriem, to tak je. Nikto na svete sa ešte netešil naplno z dobra, aby predtým neokúsil naplno to zlé. Prípadne na striedačku. 
A teraz mi povedz, drahá J., nemáš chuť na dobro? No vidíš, máš. Tak čuš, choď si na ten výlet vytúžený, ten Ti pomôže a vyzbroj sa proti zlu a vyzleč pre dobro - nezabudni si ho poriadne vychutnať. 

Môj manžel je druhý krát chorý. 


streda 16. augusta 2017

Žijem, neumrela som.

Po 100 rokoch príspevok.

Som vydatá žena už takmer 4 mesiace. Aj keď neviem, či sa cítim ako žena; hlavne, vydatá? Srandy.

Nepociťujem nejakú zvláštnu zmenu, každý sa ma na to pýta. Popravde ani neviem čo hovoriť ľuďom.

Teším sa, že sa môžem prechádzať po byte bosá.
Teším sa, že keď vytiahnem tanier z poličky, je čistý.
Teším sa, máme balkón a na ňom si pestujem bylinky. (Skoro všetky mi zhynuli po tom, ako som ich nechala u inej osoby starať sa o nich.)
(A babka pod nami má obrovskú bazalku, ktorú vôbec neoberá, neviem načo. Ale je šikovná pestovateľka aspoň)

Teším sa, že máme veľa vankúšov.
Teším sa, že máme king size bed, ktorá sa mi tajne páčila a J. vykríkol v obchode presne na ňu, že je krásna.
Teším sa, že sme dostali školenie o zuboch a začali používať medzizubné kefky. (aj keď som dostala kriku, prečo som aj jemu nekúpila tú úplne najtenšiu - stále si myslím, že nebolo treba O:-) )

Teším sa, že sme obaja približne rovnako bordelárski. (tak decentne)
Teším sa ránam, keď chodievame časť cesty spolu do práce. Minule sme videli veveričku ako jedla rožok (či čo) pol metra pred nami!

Posledné tri dni sa nám podarilo dokonca spolu raňajkovať. Doteraz sme to nedokázali, vstávali sme 5 minút pred odchodom. Teda J takto, ja aj hodinu, ale stále sa vychystal skôr ako ja. - nepochopiteľné.
 (možno aj áno, lebo ja vymýšľam príbehy života po ránach v kúpelni, kedy sa zamyslím a zistím po 5 minútach, že nič nerobím)

Teším sa, že spolu zaspávame. Hovoríme vtipy. Ako pôjde J. namiešať mačičkám v ruji vreštiacim na ulici, do mliečka tabletku na spanie. :3

Teším sa.




utorok 28. februára 2017

Anglické grófstvo

Mám v sebe nejaké grófstvo. J. sa z toho zvykne smiať.

Mávam v sebe veľmi intenzívne pocity, keď vidím nejaký starý kaštieľ, veľkú starú vilu, s prekrásnou architektúrou a veľkou záhradou okolo. Nefarebné, šedé budovy.

Neviem to ani popísať, ale je to ako niečo "čo poznám", "čo som si odžila", "čo mi bolo príjemné a navždy bude."

Neverím na reinkarnáciu, aj keď možno v kútiku duše áno.
Cez víkend som navštívila domov. Boli sme si pozrieť miestny kaštieľ, ktorý má za sebou obrovský krásny park.
Bol šedo hnedý, vysoké stromy boli holé, tiché. Pod nimi zem súvisle pokrytá lístím. Nikým neobrábaná.
Nikde nikto nebol. Stála som na kopci a hľadela na neho. Nechcela som odtiaľ už nikdy odísť. Nechcela som od neho odtrhnúť zrak.

Spomenula som si na pocit, na ktorý som dovtedy nikdy nemyslela. Do tohto parku som zvykla ujsť, keď som chodila do škôlky. Bol v jej tesnej blízkosti.
Veľa detí sa ho bálo, ale ja som ho zbožňovala. Vymýšľala som si v ňom príbehy, hrala som sa sama so sebou na dobrodružstvá.

Neviem čo to je, ale keď si teraz na ten park spomeniem, vytvára to vo mne veľmi zvláštne pocity. Sú príjemné ale veľmi vzrušujúce, príťažlivé voči nemu. Hm.




utorok 24. januára 2017

HPP

Od včera som pracujúca. Zatiaľ je to tam fajn, lebo si len čítam manuály. Mám už 40 minút nadčasu.

Ale zajtra už asi budem robiť niečo praktické. Práca s drahými produktmi. Začínam mať nepríjemný pocit, že tam nechcem ísť a nezvládnem tam nič.
Tentokrát to nevzdám a nezutekám.

Vyďaržaj J! (či jako to je... )

pondelok 23. januára 2017

Underground undergroundov

Prvý rok na výške som mala naozaj študentský.

Kamarátila som sa chvíľu s chlapcom, ktorý bol ten typ umelca, že mu takmer nie je rozumieť, ale aj tak je tak príťažlivo zaujímavý. Púšťali sme si koncert Led Zeppelin na 11. poschodí intráku v učebni.
Jeden večer sme pozerali neviem čo u neho v izbe, kedy som sa dozvedela, že nemá internet, lebo sa mu zaň nechcelo platiť. Tak sme si smskovali.

Zobral ma raz na koncert na Cejl. Skoro som sa zosrala od strachu v tej oblasti.

Koncert bol v práčovni pod zemou, prešuchli sme sa cez rad práčok a dostali sa do veľkej "pivnice". Bolo tam asi 30 ľudí.

Interpréti boli väčšinou bosí a prednášali dramaticky poéziu(ktorá mala trochu jemný tón, nedalo sa to ale nazvať spevom) do super živej hudby. Občas až kričali a ja som mala zimomriavky a išla som vybuchnúť, aké super sa okolo mňa deje. Bolo tam modré svetlo a o tej miestnosti nevedel podľa mňa nikto na svete okrem tých, čo tam akurát boli. A tak to malo byť.

Boli tam aj drogy. Ale mimo mňa a kamoša. On len fajčil a na nohách mal super hnedé kožené topánky na šnúrky, za 60 korún zo sekáču. Na sebe červenooranžový rozťahaný sveter.
Ja som mala v ušiach náušnice od K., v tvare červených úst so zubmi. Veľmi sa mu páčili, tuším aj tej fejk barmanke (hygiena ani nechýrovala o tom, že sa tam predávajú nejaké nápoje). Stratila som tam jednu, snáď spravila niekomu radosť.

(Raz som mu povedala, že smrdieva potom. Na pozeraní koncertu Led Zeppelin mi dal ovoňať potom predlaktie, či je to už lepšie. Mal na sebe napleskanú nejakú vôňu... hahaha. Bol to len kamoš s peknými očami, takže mi na tom až tak nezáležalo :) )

piatok 20. januára 2017

Rozchod 2014

Po 10 mesiacoch chodenia s J. sme sa rozišli. Behala mu po hlave M. a ja som to už nedokázala zniesť, tak som to ukončila. 

2 týždne rozchodu. Postupne mi odumieralo vnútro, chcelo sa mi zvracať, nežiť, vyškrabať si zo seba všetko, zabudnúť. Strašne veľa som spávala, aby som nemusela myslieť. 

A keď som nespala, tak som plakala. Nevedela som prestať, nechápem odkiaľ toľko sĺz dokázalo ...
Cítila som naničhodnosť, smútok. Ten postupne prechádzal do totálnej prázdnoty. V nej sa začala tvoriť chuť, aby to cítil aj on. Táto chuť si nezaslúži pochvalu, viem. 

Nebol to smútok pubertiačky, ktorá zažije ešte 10 lások podobnej tej, ktorá ju práve sklamala.
(aj taký som zažila)
Mňa bolelo reálne srdce. Možno by sa mi kdekto vysmial...

Ja už lepšiu lásku nezažijem. Som rada, že som mu vtedy po 2 týždňoch večer spravila odporný výstup plný pohŕdania a nenávisti, za ktorý by som si v kľudnom stave vylepila facku. Ráno sme si spomenuli, že sa máme radi. 


štvrtok 10. novembra 2016

Perly vzniknuté pri bývaní so Zužou

Pamätáme si len dve, ostatné sa Zuzke zmazali, lebo sa jej pokazil počítač, kam si ich ukladala.

"Dziga ma do rici cigan."
"Angličan sere po latrinoch lajna."

(Autorkou som ja a sama som zo seba prekvapená.)